Koncert KAPELI WILEŃSKIEJ

piątek, 8 września, 16:00
sobota, 9 września, 15:00
niedziela, 10 września, 12:00

Targ Węglowy (wstęp wolny)

Idea utworzenia Kapeli Wileńskiej na wzór słynnej warszawskiej czy lwowskiej okazała się bardzo twórcza i oryginalna. Nie mieli wzorców do naśladowania, Wilno nigdy nie miało bowiem kapeli, a folklor miejski funkcjonował jedynie w formie fragmentów. Członkowie kapeli zaczęli intensywnie poszukiwać starych tekstów oraz tworzyć nowe. Na ich repertuar złożyły się popularne i lubiane przeboje dwudziestolecia międzywojennego, wyśmienite retro wileńskie, lwowskie, warszawskie. Od razu potrafili po mistrzowsku uchwycić
nastrój, lekkość i wdzięk polskich szlagierów, dostosować doń styl ubierania się i zachowania na scenie.

Koncert OKATA

piątek, 8 września, 17:00
sobota, 9 września, 16:00
niedziela, 10 września, 13:00

Scena, Targ Węglowy (wstęp wolny)

Czworo artystów żyjących muzyką i rytmem, kompilujących muzykę tradycyjną ze współczesnym brzmieniem. Mieszający muzykę folkową z beatboxem oraz muzyką elektroniczną różnych wszystkich generacji. Okata kreuje własne, głębokie interpretacje dawnych utworów ludowych.

Koncert MOVO

piątek, 8 września, 18:00
Scena, Targ Węglowy (wstęp wolny)

Litewski zespół blues rockowy, śpiewający w ojczystym języku. W roku 2016 wydali swoja drugą płytę „Kalnuose” oraz zostali nominowani do nagrody Best Rock Act na Litwie. Rok 2017, to duża ilośc koncertów plenerowych oraz koncert dla telewizji LTR.

Koncert CONDOR AVENUE

piątek, 8 września, 19:00
Scena, Targ Węglowy (wstęp wolny)

Litewski zespół grający na początku kariery Twist Rocka i Indie Rocka. Powstał w roku 2013. Z czasem klasyczne brzmienia gitarowe wyparte zostały przez przestrzenną elektronikę, co zmieniło znacząco charakter zespołu. Obecnie, ich styl nie podlega jednej konkretnej kategorii. To collage wielu fascynacji rockowych spojonych elektroniką na wysokim poziomie.

Koncert IR VISA TAI KAS YRA GRAŻU YRA GRAŻU

piątek, 8 września, 20:00
Scena, Targ Węglowy (wstęp wolny)

Legendarna litewska grupa rockowa. Ich „piękna” nazwa zapewne zastanowi każdego czytelnika tego programu.
W związku z tym, prosimy o podanie przez Państwa , na nasz adres mailowy tłumaczenia i interpretacji słów zawartych w nazwie zespołu. Czekamy pod adresem biurowpart@gmail.com. Nagrodą będzie koszulka festiwalowa, którą będzie można od nas odebrać w trakcie trwania festiwalu. Nagradzamy trzy najwierniejsze i najładniejsze interpretacje tej nazwy.

Koncert LADY GOTHENBURG

sobota, 9 września, 17:00
Scena, Targ Węglowy (wstęp wolny)

Lady Gothenburg, to zespół z Wilna operujący w stylu Garage – blues.Pozornie prymitywne, dynamiczne i krótkie piosenki to sedno zespołu. Ich utwory, to pewnego rodzaju miniatury życia codziennego na tematy degradacji społecznej, kwestii prawdziwej miłości przesadzonej i zabrudzonej informacji w mediach, czy przemocy wobec kobiet. Koncert w Gdańsku będzie przedpremierową prezentacją mającej się ukazać pierwszej płyty za sprawą włoskiej wytwórni Vinilificio. Lady Gothenburg swój wzrok skierowała na Polskę, chcąc wyrazić swoje osobiste zdanie na tematy obecnego życia społecznego i politycznego w Polsce.

Koncert SHEEP GOT WAXED

sobota, 9 września, 18:00
Scena, Targ Węglowy (wstęp wolny)

Ich muzyka, to kompilacja jazzu, elektroniki oraz muzyki akademickiej, powstająca „tu i teraz”, przygotowana wcześniej ale nabierająca ostatecznej wersji podczas występu. Każdy członek Trio angażuje w występ wszystkie możliwe organy. Jest ich troje ale grają, jakby ich było 2 razy więcej. Przeszłość muzyków sięgała gatunków Heavy Metal z czego pozostały im umiejętności oraz długie włosy. Obecnie eksperymentują z elektroniką, free jazzem, co uniemożliwia ich kategoryzację.

Koncert WOLFSOME

sobota, 9 września, 20:00
Scena, Targ Węglowy (wstęp wolny)

Wolfsome – to litewski zespół rockowy. Ich muzyczny styl możemy określić jako mieszanka: modern rock, grunge i blues. Sami o sobie: „just rock and roll.” Ich powrót do aktywności datujemy na 2013 rok, kiedy zaczęli próby, pracę w studio i nagrywanie nowych piosenek. Po kilku latach czują się gotowi do przedstawienia swojego nowego oblicza.

Koncert SOLO ANSAMBLIS

sobota, 9 września, 21:00
Targ Węglowy (wstęp wolny)

Zespół można sklasyfikować w gatunkach : post – punk, elektronik oraz „smutny” dance. Brzmi to bardzo obiecująco.
Teksty odzwierciedlają indywidualne doświadczenia i ich własna filozofię funkcjonowania. To wszystko w oparach pulsującej elektroniki oraz żywych instrumentów. Wcześniej, zespół prezentował mroczniejsze klimaty, na pograniczu surowej muzyki alternatywnej. Obecnie , to muzyka do słuchania i tańczenia, dla zmysłu i duszy – jak twierdzą sami muzycy.

Koncert KEYMONO

niedziela, 10 września, 17:00
Scena, Targ Węglowy (wstęp wolny)

Zespół opanował rodzimą scenę muzyczną, gdzie wydał dwa albumy, nagrał muzykę do dwóch filmów i wygrał wiele
nagród za Utwór Roku, Album Roku. Ich muzyka to unikalna fuzja cyfrowego, perkusyjnego, roots-oweg podkładu z
arsenałem elektronicznych instrumentów klawiszowych, trąbki, fletu, saksofonu, basu i żywej perkusji stanowiących o ich brzmieniu. Inspiracje takimi artystami jak: Chaka Khan, Little Dragon , Pink Floyd, Prince oraz Beethowen powodują porównanie do fuzji człowieka z maszyną, co daje publiczności ogromną dawkę energii nieoderwalnej z twórczą myślą człowieka.

Koncert FINAŁOWY Free Culture: FREE CULTURE
CHOPIN IN JAZZ PROJECT

niedziela, 10 września, 19:00
Scena, Targ Węglowy (wstęp wolny)

Jarosław Bester – akordeon, aranżacje utworów
Irek Wojtczak – saksofony
Jan Maksimovicz – saksofony
Tomasz Ziętek – trąbka
Dominikas Viśniauskas – trąbka
Ignas Juzoukas – kontrabas, bas
Naczelną ideą realizowaną w ramach projektu będzie próba budowania ciekawych struktur dźwiękowych na bazie kompozycji Chopina w sposób przemyślany i twórczy,
pozwalający oderwać się od konwencjonalnych interpretacji jego dzieł.

Podczas koncertu zaprezentujemy następujące utwory:
1. Preludium des dur
2. Mazurek F dur
3. Preludium H moll
4. Preludium E moll
5. Mazurek B dur i A moll
6. Mazurek G moll
7. Fuga A moll
oraz utwór „niespodziankę”