O festiwalu

O festiwalu

Festiwal Wilno w Gdańsku od ponad dziesięciu lat pokazuje to, co progresywne w kulturze Wilna i Litwy. Od sześciu lat rozwijamy także siostrzaną edycją imprezy – Festiwal Gdańsk w Wilnie (Gdansko kultūros dienų Vilniuje), która analogicznie, prezentuje najbardziej wartościowe treści w kulturze Gdańska i Polski.

Przygotowując kolejne edycje festiwalu kładziemy nacisk na przedstawianie tradycyjnych treści wykorzystując w znakomitej większości współczesne środki wyrazu artystycznego. Dotyczy to przede wszystkim muzyki, ale również sztuk wizualnych, czy teatru. Nadrzędną zasadą przy powstawaniu projektów festiwalowych jest kooperacja artystów litewskich i polskich realizowana najpełniej w ramach autorskiej formuły Free Culture, która zakłada wzajemną interakcję i kładzie nacisk na przygotowywanie przez nich pozycji autentycznych, świeżych, ale także autonomicznych wobec przyzwyczajeń wykonawców – zależy nam by dostarczali treści otwartych i kreatywnych.

Do tej pory w ramach Festiwalu Wilno w Gdańsku / Gdańsk w Wilnie odbyło się kilkadziesiąt koncertów, wystaw, spektakli teatralnych, pokazów filmowych.

Szanowni Państwo,

Nie obawiajcie się jesienno-deszczowej aury. Nauczeni doświadczeniem, przygotowaliśmy dla Was w tym roku scenę namiotową chroniącą publiczność i artystów przed wszelkimi pogodowymi kaprysami. Droga publiczności! Nie zmokniecie! W ramach każdego festiwalowego dnia usłyszycie wspaniałych artystów, którzy koncertować będą niemal do nocy. Przygotowaliśmy dla Was również 600 wygodnych miejsc siedzących.

Serdecznie zapraszamy w imieniu wszystkich organizatorów i partnerów wydarzenia!

Do zobaczenia na Festiwalu Wilno w Gdańsku 2016!