O festiwalu

O festiwalu

Festiwal Wilno w Gdańsku od 14 lat pokazuje to, co ważne w kulturze Wilna i Litwy. Od siedmiu lat rozwijamy także siostrzaną edycją imprezy – Festiwal Gdańsk w Wilnie (Gdansko kultūros dienų Vilniuje).

Przygotowując kolejne edycje festiwalu kładziemy nacisk na przedstawianie tradycyjnych treści wykorzystując w znakomitej większości współczesne środki wyrazu artystycznego. Dotyczy to muzyki, ale również sztuk wizualnych. Nadrzędną zasadą przy powstawaniu projektów festiwalowych jest kooperacja artystów litewskich i polskich realizowana najpełniej w ramach autorskiej formuły Free Culture, która zakłada wzajemną interakcję i kładzie nacisk na przygotowywanie przez nich pozycji autentycznych, świeżych, ale także autonomicznych wobec przyzwyczajeń wykonawców.
Do tej pory w ramach Festiwalu Wilno w Gdańsku / Gdańsk w Wilnie odbyło się kilkadziesiąt koncertów, wystaw, spektakli teatralnych, pokazów filmowych.

Festiwal, to również kolejna odsłona tradycyjnego Jarmarku Wileńskiego, z typowymi potrawami, napojami i pokazami kulinarnymi.
„Festiwal jest niemalże o wszystkim dla wszystkich”. Zapraszamy na dwie duże wystawy do Centrów Sztuki Współczesnej Łaźnia I i II , na Targ Węglowy do wysłuchania siedemnastu koncertów, na spotkanie autorskie do Biblioteki, Tradycyjny Jarmark Wileński pełen atrakcji kulinarnych
i rzemieślniczych w dniach 7-10.09.2017.

Szanowni Państwo,

Nie obawiajcie się jesienno-deszczowej aury. Nauczeni doświadczeniem, przygotowaliśmy dla Was scenę namiotową chroniącą publiczność i artystów przed wszelkimi pogodowymi kaprysami. Droga publiczności! Nie zmokniecie! W ramach każdego festiwalowego dnia usłyszycie artystów, którzy koncertować będą od południa do nocy. Przygotowaliśmy dla Was również sporo wygodnych miejsc siedzących zabezpieczonych przed nadmiarem słońca i deszczu.

Serdecznie zapraszamy w imieniu wszystkich organizatorów i partnerów wydarzenia!

Do zobaczenia na Festiwalu Wilno w Gdańsku 2017!

Organizatorzy Festiwalu Wilno w Gdańsku 2017: Miasto Gdańsk, Miasto Wilno, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdański Archipelag Kultury, Agencja WP ART MUSIC

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury informuje, że w związku z organizacją imprezy „Festiwal Wilno w Gdańsku” nastąpią zmiany w organizacji ruchu na terenie Głównego Miasta polegające na całkowitym wyłączeniu z ruchu kołowego Targu Węglowego w dn. od 06.09.2017r. do 11.09.2017r.

Regulamin i program wyżej wymienionej imprezy jest dostępny na stronie: www.wilnowgdansku.pl

Na teren w/wym. imprezy zabrania się wnoszenia materiałów łatwopalnych i pirotechnicznych, a także napoi alkoholowych.

Informując o powyższych zmianach Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury przeprasza za utrudnienia w poruszaniu się w tej części miasta.